top of page

Утроба Олени Гром

«Утроба» – це фотопроєкт української фотографині Олени Гром про життя під час війни на сході України. Проєкт був створений у 2018 році на прифронтовій території. Українська фотографка з Донбасу Олена Гром показує життя, незважаючи на труднощі. В основі цих знімків лежать історії жінок, які вирішили народити дитину, проживаючи в зоні бойових дій.

Олена будує свою роботу на медичних паралелях, де ґрунт та укриття мають буквально форму знімка УЗД черевної порожнини. Жителі шахтарських міст – внутрішньоутробний плід, який розвивається і живе повноцінним життям, але в повній залежності від матері. Утроба – це історія життя, всупереч смерті, війні та насильству.

З початку війни на сході України багато шахт і копанок закрилось. В умовах постійних запеклих обстрілів вони набрали іншого значення, трансформувавшись в притулки і бомбосховища. Люди знову спустилися в шахти, цього разу для того, щоб бути в безпеці. Багато сімей змушені були жити в підземеллі – в укриттях, підвалах і навіть шахтах. Тут вони облаштовували свій побут, тут протікало їхнє повсякденне життя. Тож це місце – утроба, яка зберегла і подарувала нове життя.

 

Олена Гром - українська документальна фотографиня родом з Донецьку. Закінчила Школу Bird in Flight та Школу фотографії Віктора Марущенка. Після навчання Олена почала працювати над складними темами свого рідного регіону. Зруйнований війною регіон Донбасу, іммігранти та біженці першими потрапили в об'єктив її камери. Життя всупереч шансів – одна з головних тем мисткині.


228 переглядів

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page