top of page

Онлайн фотовиставка “Околиці часу”

Відкрито мультимедійну онлайн фотовиставку “Околиці часу” (Time Suburbs) про рідкісні українські професії, які щезають. Виставку можна відвідати на сайті timesuburbs.art. Протягом жовтня відбудуться віртуальні екскурсії від авторів у прямому ефірі в соціальних мережах.

За підтримки Українського Культурного Фонду кінематографісти документального кіно, яке отримало світові нагороди (Berlinale 2017, Sundance Festival 2020), створили мультимедійну фотовиставку про рідкісні професії в Україні, які щезають. Режисерка Ліза Сміт («Школа № 3»), оператор В’ячеслав Цвєтков («Земля блакитна, ніби апельсин») та звукорежисер Василь Явтушенко («Поїзд “Київ-Війна”») застосували свій кінодосвід в новій площині – інноваційна онлайн фотовиставка.


Проєкт “Околиці часу” або “Time Suburbs” є дослідницько-мистецьким. В липні-серпні 2020 автори проєкту досліджували історії українців у віддалених містечках, простір їхнього життя та унікальні професії, що ймовірно зникнуть вже найближчим часом. Мандрівки охопили Київ та Полісся (Перга, Копище, Майдан), Одесу, Карпати (Ворохта, Яворів, Космач, Микуличин), Дрогобич, Донбас (м. Торецьк, Щербинівка) та Тендрівську косу.

Проект Time Suburbs або “Околиці часу”- це спроба авторів зафіксувати, відрефлексувати та осмислити зміни, що відбуваються в сучасному світі, який так швидко змінюється в цифрову еру.


Автори поспілкувалися з представниками професій, які щезають: бортник, наглядач маяка, шахтар, вівчар, ліжникар, годинникар, солевар. Від жовтня 2020 результати документальних подорожей можна побачити онлайн на мультимедійної виставці, де кожен зможе відчути ритм та простір життя, якого більшість з нас навіть не уявляє.

Виставка складається з документальних інтерв’ю та чорно-білих фотографій, знятих на чорно-білу плівку як статичного зрізу простору героїв, а також аудіальної частини як динамічної компоненти простору та часу. Під час відвідування онлайн-виставки важливо не забути про навушники, оскільки проєкт використовуватиме бінауральну технологію, що робить звук об’ємним та дозволяє глядачу максимально зануритися в аудіальну атмосферу кожного місця та героя, реалістично відчути звуки їхнього життя.

Авторів проєкту надихнула випадкова зустріч із вівчарем Петром на горі Ягідна, що в Карпатах, їх відразу здивував спосіб спілкування Петра з отарою. Вівчар звертався до тварин напівтваринними вигуками та підганяв овець саморобним інструментом – це була залізна проволока в формі кола, з порожніми бляшанками на ній. Кожна вівця мала на собі дзвіночок – аби вівчар чув. Величезне стадо рухалось крізь ліс та створювало музику з дзвіночків, яка відлунювалась в самому лісі. Тоді й виникла ідея проєкту: з’єднати статичні зрізи простору, фотографії, та рухливу звукову частину, яка заглиблює у відчуття часу.

Навряд чи ти зустрінеш героїв проєкту у повсякденному житті – вони живуть в зовсім іншому інформаційному та часовому контексті. Вони поза шаленим потоком інформації, заторами та ґаджетами. Для більшості з них доба ділиться на день та ніч, світ та темряву. Це інший світ, який існує зовсім поруч із кожним із нас. І його точно варто пізнати.


Зараз можна слідкувати за розвитком проєкту у соціальних мережах.

486 переглядів

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page