top of page

Місяць литовської фотографії у Києві

З 22 вересня по 25 жовтня у Києві відбудеться Місяць литовської фотографії. Впродовж тижня з 22 до 26 вересня на восьми виставкових майданчиках відкриються одразу дев'ять виставок, які триватимуть майже до кінця жовтня. Відвідувачі матимуть можливість познайомитись із роботами як класиків литовської школи фотографії, так і сучасними експериментальними практиками молодих митців.


У Національному музеї Тараса Шевченка 22 вересня 2020 року відбудеться виставка «Цвітіння повсякденності» класиків литовської фотографії Антанаса Суткуса, Александраса Мацияускаса, Вітаса Луцкуса, Ромуальдаса Ракаускаса, Рімантаса Діхавічюса та Ромуальдаса Пожерскіса. Виставка представить два покоління авторів: класики, що сформували візуальний код і канон литовської фотографії, та їх послідовники, які акумулювали стилістичні конструкції, естетику та психологізм своїх вчителів. Куратор виставки Томас Пабедінскас підкреслює, що литовська фотографія — це не минула історія, а історія, яка існує у розвитку.


Виставка «Frozen Film Frames» 25 вересня у Муніципальній галереї «Лавра» представить унікальну колекцію знімків художника Йонаса Мекаса, литовсько-американського режисера, поета, авангардного художника, учасника мистецького руху «Fluxus», чиї роботи будуть вперше показані в Україні. У рамках виставки також пройдуть покази його авангардного кіно із колекції Anthology Film Archives.


В Муніципальній галереї «Лавра» 25 вересня також відбудеться персональна виставка ню-фотографій Віолети Бубеліте «Своє тіло». Авторка впродовж років знімала трансформацію свого тіла, яке змінювалося з плином часу та набувало нових обрисів та образів.


Заборону на чоловіче тіло та шлях до власної ідентичності представить 26 вересня галерея «TheNakedRoom» у рамках персональної виставки Віргіліуса Шонти, який протягом усього життя шукав баланс між власним інтимним світом та світським життям.


У галереї «РА» 22 вересня пройде відкриття персональної виставки трагічно-легендарного литовського фотографа Вітаса Луцкуса. Серія його репортажних фотонотаток «Подорожі. В Тбілісі» розповідає про побут грузинів на початку часів Перебудови.


Познайомитись зі спільною для Литви та України пізньо-радянською історією можна буде з 23 вересня у галереї «Цех», в рамках проєкту Рімальдаса Вікшрайтіса «Гримаси втомленого села». Жорсткі фотографії Вікшрайтіса показують суспільно-маргінальні явища, що притаманні суспільствам у часи переходу й досі є невід’ємними частинами пострадянських країн.


Одразу дві виставки авторів покоління межі 1980-1990-х у «Я Галереї» 24 вересня представить куратор проєкту Даріус Вайчекаускас. Виставка фотографій Гінтаутаса Трімакаса та виставка фотосерії «Плакати» Гінтараса Зінкевічюса спільно з Агне Нарушіте представляє епоху періоду зламу режимів. 1989 рік (із падінням Берлінского муру та передчуттям краху радянського устрою) проявився у серіях авторів втомою від безкінечних агітацій і візуального ідеологічного шуму радянського міста. Це покоління авторів, що відійшло від традиції литовської школи фотографії та проявило інтерес до іншої естетики у фотографії — естетики «нудьги».


Даріус Вайчекаускас

Мала галерея Мистецького Арсеналу 25 вересня покаже кураторський проєкт Даріуса ВайчекаускасаLost Time. Групова виставка сучасної постфотографії представить роботи таких авторів як: Аурелія Макніте, Даріус Вайчекаускас, Вітаутас Кумжа, Валентин Одновюн, Довіле Дагене та Юозапас Кальніус.


9 виставок супроводжуватиме паралельна освітня програма, яка включатиме у себе кінопокази, презентації фотокниг та низку відкритих лекцій литовських й українських критиків та істориків фотографії.


Організатори Місяця литовської фотографії у Києві Клайпедський відділ спілки фотохудожників Литви. Партнерська підтримка: Литовська рада з питань культури, Литовський інститут культури, Посольство Литовської Республіки в Україні. Куратор проєкту – Даріус Вайчекаускас.


302 перегляди

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page