top of page

Luganda dreams Андрія Ломакіна

Фотосерія "Luganda dreams" українського документального фотографа Андрія Ломакіна, що була знята в Луганську та Луганській області в 2012 році.


Луганська область розташована на сході України та межує з Росією. Економічну основу цього регіону складають вугільні та металургійні комбінати. Більшість була побудована за радянських часів і зараз перебуває у поганому стані. Багато з яких тепер закриті і місцеві жителі позбавили їх металобрухту. Безробіття та нестерпні умови життя змусили жителів малих міст переїхати в більш успішні регіони. На місцевому сленгу Луганська область називається «Луганда». Назва походить від імен Луганськ та Уганда (країна в Центральній Африці, де більшість людей живе за межею бідності).


На початку 2012 року в Луганській області тільки за офіційною статистикою було зафіксовано понад 11 тисяч покинутих квартир. У частині багатоповерхових житлових будинків повністю було відсутнє опалення і водопостачання. Тільки в Брянці з дванадцяти шахт місцевою «елітою» було закрито і розпиляно на метал дев'ять. За 20 років населення зменшилося майже вдвічі. Люди, опинившись на межі виживання, бігли, продаючи двокімнатні квартири за 300$.Андрій Ломакін (1974, Прип'ять) - український документальний фотограф. З 2008 по 2014 рік працював штатним фотографом в журналі «Український Тиждень». З 2014 року працює над персональними документальними та арт-проектами, досліджуючи соціальний ландшафт України. Серії автора Amulet, Calm Waters, May Day, Forgotten Victories були представлені на виставках України, США, Канади, Франції, Греції, Швеції, Німеччини, Грузії, Польщі, Румунії. Володар звання «Фотограф року України» (2017) за серію «Амулет». Фотографії зберігаються в Музеї Харківської школи фотографії та в приватних колекціях.


477 переглядів

Пов'язані пости

Дивитися всі

Commentaires


bottom of page