top of page

Потік

Потік (Flow) - це фотокнига чотирьох молодих українських фотографів Івана Чернічкіна, Валентина Бо, Юрія Салабай та Марії Войнової, що була видана в Києві, Україна в 2012 році.

"Люди, коти, квіти й сміття – в будинку або на вулиці – голі, білі й сірі, свіжі або, як зазвичай, на цвинтарі… позавчорашній обід на сніданок, машина без коліс приїхала, стоїть, сутінки, калюжа у ванній, море трави… бачиш?

Безглузді спостереження, фрагменти побуту, оточення чотирьох людей зі спільними інтересами.


Марія Войнова © 2009

Point and shoot, навести й зняти.


Без кінцевої мети і прив’язки до «контексту», зняти і скласти одне на одне, як порожні кошики в супермаркеті, 200 шт. Неестетична тара, в якій можна донести красу до каси…"


Іван Чернічкін © 2004

Учасники проекту не вибирали тему, не працювали над нею для досягнення конкретного результату, а пустили в один потік особисті, інтимні, емоційні взаємини й несподівані моменти повсякденного життя, події, спостереження.


Іван Чернічкін © 2012


Простори й об’єкти часто відрізняються від тих, які зазвичай помічає людина. Нейтральна естетика фотографії, «щось» і водночас «ніщо», де смисловий вміст впливовіший за візуальний, а інколи – навпаки. І в цьому потоці неможливо однозначно відповісти, яка фотографія цікавіша – вивірена чи випадкова.


Валентин Бо © 2010

Ні більше, ні менше. Ось чим є молода фотографія сьогодні. Утішно простежувати, як змінюється, зміщується фокус погляду поколінь. У цьому все менше і менше соціального пафосу, «великих тем» і повчальності. Виявляється, немає межі фрагментарності погляду, звуження фокусу, перемоги «вихопленої» з контексту деталі – від меншого до ще меншого: світ продовжує ділитися далі на фрагменти й фрактали – це пророцтво Бодріяра сьогодні справджується на всі сто. В об’єкті зображення все частіше з’являється і проявляється «лушпиння» життя. Дрібне, незначне, повсякденне, що витікає, як пісок крізь пальці. Життя складається з дрібниць, побачених ковзним і пустим поглядом того, хто проходить повз.


Юрій Салабай © 2011
Юрій Салабай © 2011

Валентин Бо, Іван Чернічкін, Марія Войнова, Юрій Салабай в проекті "Потік" спостерігають його, але не втручаються. Точніше, спостерігають не затим, щоб втрутитися, але, як кажуть, «від нічого робити». Не переслідуючи далекосяжної мети соціального «піару» чи «анти піару», а просто фіксуючи, констатуючи факт. Не те, щоб холодно чи аналітично, намагаючись зрозуміти і розкласти по складових, – ні, це зовсім інший, млосно-ледачий, потоковий погляд...


Фотографії: Іван Чернічкін, Валентин Бо, Юрій Салабай, Марія Войнова;

Текст вступу: Девід Ро;

Видавець: "Бланк-Прес", 2012 рік;

Обкладинка: м'яка обкладинка;

Мова: російська, українська та англійська;

Кількість сторінок: 192;

Фотографій: 156; Розмір: 23x20 см.;

ISBN: 978-966-8843-14-3;

Вартість: 400 грн.Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page