top of page

Укрзалізниця Юлії Полященко

«Укрзалізниця» — фотопроект та одноіменна фотокнига української фотографині Julie Poly (справжнє ім’я Юлія Полященко), що вона знімала упродовж 2017–2019 років. Маючи досвід провідниці, художниця відтворила найтиповіші ситуації, які відбуваються у вагонах українських поїздів. Проект зображує певні типи українських пасажирів, а також стереотипи щодо них, при цьому межі між реальністю та вигадкою повністю стираються.


Провінційні жиголо та дами, одягнені в леопард, суворі бізнес-леді та молоді солдати. Ви можете зустріти всі можливі (а часто і неможливі) типи персонажів, коли їздите потягом в Україні – або в фото проекті «Укрзалізниця».«Потяг має вигляд простої металевої конструкції, але всередині неї кипить життя. Здається, що це лише подорож із одного пункту в інший. Але у вагонах поїздів української залізниці існує окремий світ і кожен, хто туди потрапляє, знає які закони там діють. В проекті відображено стереотипні типажі людей, і мій особистий досвід. Таким чином, кожен глядач може відчути себе інсайдером вагонного життя», — Julie Poly.Над фотопроектом «Укрзалізниця» Юлія працювала майже два роки. У нього увійшли як документальні фотографії — натюрмортів та декорацій вагонів, так і постановочні — героїв, що уособлювали типових пасажирів української залізниці. Такий підхід авторка окреслює як «псевдодокументальний», адже натхненням для постановочних фотографій були реальні люди та ситуації. Солдати, ділові жінки, хлопці «на голому торсі» та дівчата, що їдуть на змагання — ми їх всіх бачили в купе в наших подорожах.Чимало фотографій у книжці мають еротичний характер, що обумовлено специфікою подорожей українськими поїздами та сприйняттям художниці. «Я вважаю, що подорож потягом в Україні — доволі еротичний процес. Майже ніде у світі ви не знайдете плацкартні вагони, в яких напівоголені люди подорожують разом», — каже Юлія. Чи не кожний з нас на власному досвіді або зі спостережень знає, що пасажири зазвичай перевдягаються у більш зручний одяг, міняють взуття на капці, або босоніж лежать на верхніх полицях, вечеряють та випивають в тісному купе. На час подорожі, мимоволі самих пасажирів, стираються поняття приватності та особистих кордонів — на цьому авторка і зосередила свою увагу в проекті.Фотокнига «Укрзалізниця» складається із 13 історій, поділених за напрямками поїздів. У кожної історії — свій герой, образ якого був підібраний Julie Poly та стилістами Вєнею Брикаліним, Настею Гутнік, Альоною Івановою, Стасом Соулкіпером та Оленею Поливян. Деякі з образів були також виконані разом із локальними майстрами та салонами тих напрямків, де знімався сюжет.


Кожна історія супроводжується художнім, часто — поетичним, текстом. Тексти були написані Лізаветою Готфрік та Ольгою Баленсіагою за розповідями Julie Poly. Завдяки їм візуальні історії набувають більшої виразності та характеру, а також будуть зрозумілі всім, а не лише тим, хто мав досвід поїздок «Укрзалізницею».

Над фотокнигою працювала інтернаціональна команда. Арт-директором став британський видавець Бен Дітто, а дизайнером — Маркус Ваткінсон. Редактором-упорядником книги виступив український художник Міша Букша. Дистриб’ютор книги — Antenne Books (Великобританія). Кожен екземпляр пронумерований та упакований у плівку, що імітує фірмовий дизайн постільної білизни «Укрзалізниці». Розпакування книжки, як і розпакування постільної білизни у поїздах, займає якийсь час та заглиблює в атмосферу подорожей. До книжки додається брошура з фотографіями з виставки у приміщенні Київського Центрального залізничного вокзалу.


Автор: Julie Poly

Арт-директор: Ben Ditto

Редактор: Михайло Букша

Наклад: 1000;

Розмір: 235х308 мм, 224 с.;

Рік: 2020; Тверда палітурка;

ISBN: 978-617-7736-46-1;

Ціна: 1400 грн.;


Замовити книгу можна на сайті книги.

Юлії Полященко (Julie Poly) - народилася у місті Стаханов, Луганської області. Вона закінчила Українську державну академію залізничного транспорту у Харкові, а після першого курсу відпрацювала студентську практику у якості провідниці. Julie Poly навчалася фотографії у Стаханові, Харкові, Києві та Мілані. В її портфоліо роботи для українського глянцю та світових арт-видань, зокрема Vogue, Dazed & Confused, і-D. Зараз фотографка живе та працює в Києві, Україна.


811 переглядів

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page