top of page

Журнал про українську фотографію SALIUT

Фонд «Основи» спільно з Видавництвом «Основи» та при підтримці Українського Культурного Фонду створили журнал про українську фотографію — SALIUT Magazine. Журнал виходитиме двічі на рік і кожен випуск буде тематичним. Редакторкою першого випуску стала Галина Глеба, — мистецтвознавиця та дослідниця сучасного мистецтва та фотографії. Цей випуск, присвячений жінкам у фотографії — уже надрукований і його безкоштовно розповсюджують серед партнерів проєкту, фотографів та профільних мистецьких інституцій.

SALIUT Magazine — це унікальне незалежне друковане періодичне видання, присвячене сучасній українській фотографії. Журнал видаватиметься англійською і висвітлюватиме актуальні тенденції та проблеми української фотографії. У журналі будуть представлені фотографи, теоретики та дослідники фотографії, що живуть в Україні та за її межами.

Історія фотографії приховує в собі історію людства, його ідентичність, політику та суспільство, війни, перемоги та поразки, правду та брехню, постправду та нову етику. Фотографія раніше була документом та звинуваченням, засобом пропаганди та інструментом у руках художника. В українській історії були часи, коли експериментальна фотографія була єдиним методом для справжніх роздумів. Команда журналу фіксує свій погляд на різноманітних методах, стилях, тенденціях та поглядах, присутніх в українській фотографії. Перший номер журналу присвячений візуальним сюжетам, пов’язаними із жінками. Розділи випуску — дитинство, юність та дорослість — обумовлюють наративи, про які розповідають фотопроєкти Аліни Смутко, Жені Лаптій, Юлії Кафізової, Ірини Пап, Олени Гром, Каті Лесів, Яни Григоренко та ще більше десятка інших сучасних українських фотографів та фотографинь.


Юлія Кафізова © Enjoy the view, триптих, частина циклу "SELF", 2019


Chogo.agency розробили сайт для проєкту і відтепер дізнатись детальніше про SALIUT Magazine, а у майбутньому й придбати, — можна буде також онлайн. Цілі сайту та журналу — через якісні професійні тексти та сучасний зручний дизайн розповідати Україні та світу про актуальну українську фотографію.


767 переглядів

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page