top of page

NA4JOPM8 Ігоря Чекачкова

Фотопроєкт та однойменна фотокнига NA4JOPM8 українського фотографа Ігоря Чекачкова - це серія зображень, що з'явилась на світ внаслідок помилки, випадковості, комп'ютерного збою до якого фотограф не мав жодного відношення. Цією серією Ігор ставить питання: "Чи ми є авторам того, що ми створюємо? Як можна бути художником, нічого не роблячи?""Коли мій жорсткий диск зламався, я втратив десять років своїх фотографій." - Ігор Чекачков"Після відновлення жорсткого диска фотографії були пошкоджені: деякі частини змінені на цифрові шуми, розфарбовані, поєднані у випадкові колажі. Особливо чудово розфарбувались фотографії падіння Леніна." - ІЧ"Це збіглось з моїм давнім бажанням зробити якусь серію, яка б поєднувала політичне і приватне. Добре пам'ятаю, як під час Майдану у мене розгорталися особисті історії, і я розумів: те, що відбувається в моїй квартирі, - відображення ситуації за вікном. Я тоді спробував зібрати серію, але не вийшло. А тут все візуальної ниткою пошила - політичне і приватне стало чимось цілісним." - ІЧ"Я почав шукати ці зображення, перебираючи пошкоджений архів десяти років мого життя. Це призвело до серії, яка поєднує українську політику, моє інтимне життя та комерційні фотографії, виявляючи несподівані значення та зв'язки." - ІЧНаразі українське видавництво Ist Publishing та фотограф Ігор Чекачков працюють над виданням лімітованого накладу фотокниги NA4JOPM8 та запустили краудфандингову кампанію. Видавництву необхідно зібрати понад 90 тисяч гривень на Спільнокошті, що дозволить покрити всі необхідні видатки на виробництво. Після успішного завершення кампанії, фонд Відродження подвоїть зібрані кошти, і таким чином у вересні 2021 року буде видано перший наклад у 500 примірників.«Це історія про геніальну помилку, збій системи, що веде до творення нової системи. У світі, схибленому на перфекціонізмі й тотальному контролі кожної деталі, трапляється помилка, помилка неймовірної краси». - Олександр Михед


Над дизайном книжки команда працювала з польською графічною дизайнеркою Анною Налєнскою-Мілах — артдиректоркою та дизайнеркою художнього об’єднання Sputnik Photos. Книги, які вона розробляє, були нагороджені та відзначені таких конкурсах як: Paris Photo / Aperture Foundation Photobook Award (2012 та 2013), 71 POYi The Best Photography Book Award, The New York Photofestival (2011), Photo Book Now (2009 та 2011) та багатьох інших.Фотокнига NA4JOPM8 продовжує те, що зробила “помилка” на жорсткому диску: різні фотографії переплітаються завдяки різному розміру сторінок. Вона порушує соціальні та політичні питання українського суспільства через особисті історії, звертаючись через них до таких загальнолюдських переживань, як втрата та пристрасть, близькість та самотність.


Підтримати видання фотокниги ви можете на Спільнокошті

 

Ігор Чекачков (1989 р.н., Харків) — фотограф та викладач фотографії. Фотографувати розпочав у 2008 році як репортер, а згодом, знайшовши себе в області художньої фотографії. Роботи публікувались у National Geographic, The Guardian, Le Monde, Wirtschafts Wochesince, Forbes, Bird In Flight та інших. Проєкти були представлені на виставках і фестивалях, серед яких: La Quitreme Image (Париж), Galerie Claude Samuel (Париж), Ukrainian Museum (Нью-Йорк), Ukrainian Cultural Centre (Лос Анджелес), Фестиваль Odessa Batumi, HYBRID (Мадрид) та ін. Ігор Чекачков є Членом УФА (Українська фотографічна альтернатива) та UAPF (Українська асоціація професійних фотографів), Національної спілки фотохудожників України. У 2017 році заснував Академію Фотографії Chekachkov Photo Academy, де є ментором курсу “Сучасна Фотографія”. З 2017 року є викладачем курсу Нульового року у Харківській Школі Архітектури.


1 093 перегляди

Comments


bottom of page