top of page

Криц

Фотоісторія "Криц" українських документальних фотографів Тетяни Красної, Олександа Сінельнікова та Данила Проскуріна про пересуваний цирк та закулісне життя циркових артистів, що була знята в 2015 - 2017 роках.Ідея зробити серію про циркових артистів виношувалась та обговорювалась фотографами давно, натомість, як це часто буває, матеріалізувалась спонтанно. Якось одного дня біля будинку одного з фотографавів поставив свій шатер пересувний цирк “Артфлай”."Коли ми підішли до фургончику з написом “Каса” з проханням дозволу познімати, то одразу натрапили на директора шапіто — Валентину Архипівну Руденко (Архипівну). Вона віднеслась до нас з насторогою. Мовляв, різні ходять і потім пишуть різне. Але всередину на чай-каву-поговорити нас запросили, а за годину ми мали дозвіл від начальства." - Криц"В перший день зйомок головним питанням було, чи в курсі Архипівна?


- В курсі? Ок, знімайте, тільки не плутайтесь під ногами..." - Криц"Спершу ми відчували себе не досить впевнено. До нас придивлялись, але період взаємної адаптації минув дуже швидко. Артисти виявились дуже відкритими та невимушеними моделями. Десь на третій день зйомок на нас почали чекати, травили нам циркові байки, розповідали про травми та закордонні гастролі. Коли Архипівна запропонувала нам взяти участь в перевезенні цирку на нове місце, ми відчули, що нас прийняли в “сім’ю”. Що далі, то краще ми розуміли, що наше спільне з цирком життя не на один сезон. Поступово цирк ставав важливою складовою нашого (вже не тільки фотографічного) життя." - Криц"Коли робота над проектом вже була в розпалі та ейфорія перших вражень минула, ми почали думати про те, що саме тягне нас до цих людей та цього місця. Перше, що помітив кожен: перетин межі між зовнішнім світом та попаданням всередину, що відчувалось фізично. Миттєво ти опинявся в іншому часі. Фактично перед нами була трупа середньовічного балагану: те саме братерство одвічних бродяг, те саме сумлінне відношення до справи. Та й звичайно яскраві костюми, факірський вогонь, акробати під куполом, змії, жарти коврового часто-густо поза межею фолу. Вистава повністю позбавлена елементів «шоу». Все це разом створювало атмосферу чогось, що існує поза чи паралельно з часом." - Криц"Якщо спробувати кількома словами описати нашу фотоісторію, то вийде так: вона про людей та місця, де час зупиняє свій хід та починає рухатись в зворотному напрямку. Про одвічних дітей та їхнє доросле життя." - КрицФотокнига "Криц" була видана видавництвом RedZet Editions у 2021 році та вперше представлена на Книжковому Арсеналі 2021, Київ.

Видавництво: RedZet, 2021;

Мова: англійська та українська;

Розмір: 19x24 см;

Сторінок: 132;

ISBN: 978-6179505249;

Вартість: 880 грн.;

 

​Група "Криц" була утворена в 2015 році трьома київськими фотографами Танею Красною, Олександром Сінельніковим та Данилом Проскуріним. Робота над фотоісторією про циркове закулісся й дала назву їх об’єднанню. Фотоісторія "Криц" були відмічена премією “Фотограф року” (3 місце в категорія документальна фотографія) та виставлялись в Києві, Харкові, Вінниці. Фотографії зберігаються в приватних колекціях у Харкові, Гетеборзі, Нью-Йорку. Наразі спільно з видавництвом RedZet Books триває робота над випуском фотокниги.

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page