top of page

Виставка "Архів фотографа Олександра Ранчукова"

26 листопада 2020 р. лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» представить новий виставковий проєкт «Архів фотографа Олександра Ранчукова».

Архів Олександра Ранчукова охоплює понад 40 років його фотографічної практики. На його світлинах — архітектура, пейзажі, вуличні сцени повсякденного життя, усі зроблені на чорно-білу плівку.


На виставці будуть показані артефакти та архівні світлини періоду 1980-х років — відскановані негативи, підготовлені до друку з мінімальним втручанням.

Документальний фотограф Ранчуков, з його власних слів, не вважав себе художником, а свої фотографії — мистецтвом. Він наголошував, що документальна фотографія не може вважатись мистецькою, тому що вона не є зрежисованою, штучно створеною, а є лише фіксацією реальності. Проте, дослідження його архіву, а відповідно й методу, неухильно оприявнює множинність поглядів на його практику як документаліста та художника.


У більшості фотографій Олександра Ранчукова прослідковується майже науковий, педантичний стиль архітектурної фотографії — основного виду професійної діяльності фотографа. Він працює з тканиною міста, з вулицею як відображенням історії місця, його підсвідомістю та соціокультурними процесами. Майстерно працюючи як фотограф архітектури, Ранчуков був також уважним спостерігачем соціального, людського. Він зображав те, що його безпосередньо оточувало, розповідаючи насамперед про свій час та своє місто.

Виставка триватиме з 26 листопада до 17 січня 2021

Куратор виставки - Максим Горбацький


Олександр Ранчуков (1943 - 2019, Київ) — український фотограф. Навчався у Київському політехнічному інституті та Інституті журналістської майстерності в Києві. Працював фотографом в Науково-дослідницькому інституті теорії та історії архітектури і містобудування (1978 - 1996). Співпрацював з численними архітектурними журналами. У 1987 разом з Олександром Ляпіним, Олександром Козулько та Валерієм Решетняком заснував фотографічне об’єднання «Погляд», що здійснило великий вплив на формування нової документальної фотографії в Україні. Виставки Ранчукова проходили в Україні, Франції, Німеччині, Литві, США. Його фотографії знаходяться у виданнях: «Олександр Ранчуков. Такі Часи», «Понад дахами. Київ: місто і час», «Приближение к фотографии», «Архітектурний образ Києва», «Київ. Місто, в якому жив М. Булгаков», «Київ, 70-ті - 80-ті» та інші.

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comentários


bottom of page